Karácsonykor mindig sűrűbben eszünkbe jut, hogy vannak olyan embertársaink, akiknek nem természetes az, ami nekünk megadatott. Ezt a gondolkodást erősítjük iskolánkban is, hogy felelősséggel tekintsenek a diákok a környezetükre. Éppen ezért tartottuk fontosnak, hogy valahogyan mi is megpróbáljuk segítséget nyújtani, vagy legalábbis kicsit adni abból ami nekünk van, amit mi is úgy kaptunk. Ezért hétfőn a gimnazistákkal süteményeket sütöttünk, majd adományokat, játékokat élelmiszert tisztasági szereket vittünk a családok átmeneti otthonába. Az anyagi hátterét ennek a Bethlen Gábor Oktatási Alapítvány a Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatával együttműködve (SZOC- 3580/2023) biztosította.