A Játszmák nélkül című könyv a konfrontáció (odafordulás, szembenézés) vállalásának és a konfliktus kezelésének hatékony és eredményes módját mutatja be. Segít annak …
Könyvajánló
Pályi Szófia Hanna 7. osztályos tanuló könyvajánlója
„Legutóbb Szurovecz Kitti: A választás – Garaboncity meséi című könyvét olvastam. 2001-ben Békéscsabán járunk, a Csabai Garabonciás napok forgatagában. Minden gimi, stábtag, és kampányfőnök, köztük történetünk hőse, Enikő, a divatipari iskola tanulója is, arra hajt, hogy a hét végén az ő jelöltje legyen a békéscsabai diákpolgármester. De Enikőt nem csak az érdekli, hogy Roland, a divatipari jelöltje győzzön, hanem maga a fiú is, valamint, hogy a gimiben és a koleszban elismerést elfogadást, és barátokat szerezzen a verseny által, ugyanis ezt nem kapja meg egy régebbi hibája és rossz anyagi helyzete miatt. Az alapból is izgalmas és stresszes hét folyamán belekeverednek pár zűrös ügybe, aminek a megoldása közben új barátságokra és szerelmekre tesznek szert a kampányfőnökök és jelöltjeik. De vajon sikerül megoldani az ügyet vagy az a rendőrségnél végzi, és Gajdos Ádám, a garabonciás napok főszervezője fülébe jut? Közben folyik a verseny, ami egyre nehezebbé, kínosabbá és megterhelőbbé válik, bár ebben sok szerepe van a verseny fesztiválszerű oldalának is.
Kifejezetten tizenéves lányok számára lehet érdekes a regény. Szerintem egyet tudunk érteni Enikővel, aki egy jóindulatú hazugság miatt a népszerűségi ranglista legalján végezte. Jól láthatóak benne egy tinédzser lány problémái és az, hogy mi iránt érdeklődik ez a korosztály, emiatt jól lehet azonosulni a könyvvel és szereplőivel.”
Pályi Szófia Hanna 7. osztályos tanuló könyvajánlója
„Szeptemberben Baráth Katalin: Gőzgépek és pomponlányok című regényét olvastam. A könyv két tizenéves, különböző társadalmi osztályból származó lányról szól, akiknek múltbéli kirándulásuk nem pont úgy sül el, ahogy ők azt tervezték. Az izgalmas, eleinte két szálon futó történetben jobban megismerhetjük a 19. század végén elő emberek mindennapjait. A könyv jól bemutatja a különböző korban élő, különböző rangú emberek értékrendjét, életét és gondjaikat is. Ezenkívül az olvasó más szemszögből is megismerheti az iparosodás következményeit.
A regény elolvasását kifejezetten ajánlom azok számára, akik az iparosodást tanulják történelemből, ezentúl azoknak is akik szeretik a múltban játszódó, de nem túl régies nyelvezetű, modern írású könyveket.”
A könyv fő mondanivalója, hogy segítenünk kell a gyerekeknek saját határaikat kijelölni és közben tiszteletben tartani mások határait. Ehhez kap az olvasó …