Iskolánk idén először megrendezte a felső tagozatosok számára meghirdetett Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei történelemversenyt, melynek központi témája az ókori Róma volt. A versenyre összesen 16 csapat jelentkezett, közülük a legjobb 8 jutott be a jelenléti döntőbe. A verseny több hónapos munkát és felkészülést igényelt a résztvevő diákoktól, akik Róma történelmével, kultúrájával és hétköznapi életével is részletesen megismerkedtek.
A megmérettetés két online fordulóból és egy jelenléti döntőből állt. Az online feladatok során a tanulók kreatív Instagram-oldalt készítettek, valamint ókori témájú maketteket alkottak. A döntőben tesztfeladatok, szónoki beszéd és saját készítésű, kreatív ókori ruhák bemutatása várta a csapatokat.
Külön öröm számunkra, hogy iskolánk diákjai is részt vettek a versenyen, ahol kiváló teljesítményt nyújtottak. A nyertes csapat jutalma egy budapesti aquincumi kirándulás lett, amely méltó lezárása ennek a különleges történelmi utazásnak.
Büszkék vagyunk minden résztvevőre, és köszönjük a felkészítő pedagógusok munkáját! A verseny sikere után bízunk benne, hogy jövőre ismét megrendezhetjük ezt az izgalmas történelmi megmérettetést.
2026.05.20.

















































































































































