„Az erdő óriásai és törpéi”

Az Országos Magyar Vadászkamara „Az erdő óriásai és törpéi” megyei rajzpályázatán 7.oszályos kategóriában Herczku Gréta 2., Terbócs Blanka 3.helyezést értek el.
4.osztályos kategóriában Pusztai Blanka 3.helyen végzett.
A 400 beérkezett rajzból 18-at értékeltek és állítottak ki, ebből 3 bethlenes diák volt.
Gratulálunk a gyerekeknek és a felkészítő tanáruknak Megyesi Csabáné Nóra néninek is!👏👏👏🎉
Hajrá Bethlen!🥈🥉🏅🎨🖌️

Előadás a mangalica tenyésztésérő

Iskolánk meghívására érkezett hozzánk Kocsis István a tiszaeszlári Kocsis-tanya tulajdonosa, mangalica tenyésztő szakember. Az 5. osztályban tartott érdekes előadást a mangalica tenyésztéséről, a faj fenntartásáról és megőrzéséről. Elmesélte, hogy a sertések számára fontos a mélyalmos rendszer, ezért a kalászosokat saját maguk takarítják be. Ezen kívül vegyszermentesen termelik meg a sertések számára a takarmányt. A tanyán a mangalicákat antibiotikum mentesen nevelik. Kocsis István és családja számos díjban részesült, többek között kitüntetést kaptak a mangalica fajta megőrzéséért tett kimagasló munkájukért 2024-ben az Országházban.
Az előadás után a gyerekek megkóstolhatták a finom és egészséges mangalica kolbászt és szalonnát. 🐷🐷🐷🐖🐖🐖🐽

Palackgyűjtés

Általános iskolánk diákönkormányzata palackgyűjtést szervezett az Állatvédelmi Oktatásért Alapítvány részére. A palackok árát átutaltuk az alapítvány bankszámlájára, ezzel segítve a munkájukat.

 

Hangszerbemutatót az óvodánkban

2026.04.29-én óvodánkban vidám hangszerbemutatót tartottunk a legkisebbek számára.
Tanítványaink hangszeres előadása segítségével ismert gyerekdalokat énekeltünk közösen, melyet a
gyerekek nagy lelkesedéssel fogadtak.
A kis koncert után „hangszersimogatót” tartottunk, ahol a kicsik közelebbről is megismerkedhettek a
hangszerekkel, kipróbálhatták azokat. A gyerekek öröme és lelkesedése igazolta, hogy ez a közös
élmény mindenki számára felejthetetlen maradt.

Vásárosnaményi Nemzetközi Zongoraversenyen iskolánk tanulói kitűnően szerepeltek

2026.04.28.
A XVI. Vásárosnaményi Nemzetközi Zongoraversenyen művészeti iskolánk tanulói kitűnően szerepeltek! Köszönjük tanárainknak a felkészítést!
Balogh Gvendolin-Kiemelt Arany Minősítés
Paronai Anna Luca-Kiemelt Arany Minősítés
Szilvási Mira Dalma-Arany Minősítés
Felkészítő tanár: Kotroczóné Derecskei Andrea
Barkóczi Nara-Arany Minősítés
Felkészítő tanár: Szilvási Anna

Iskolánk tanulóival meglátogattuk a Timpex Lovasklubb ménesét

Iskolánk tanulóival meglátogattuk a Timpex Lovasklubb ménesét Nyíregyházán a Pagonyban. Tárbály István, a Timpex Kft. ügyvezetője és a Timpex ménes tulajdonosa mesélt a ménes történetéről, bemutatta a lovardát, az istállót, a futtatót. Elmesélte, hogy a lovardáról a nyíregyháziaknak elsősorban a lovasiskola jut az eszükbe, de itt komoly tenyésztői munka is folyik. Elsősorban sportló tenyésztéssel foglalkoznak. A 40 éves tenyésztői munkát továbbfejlesztve a ménesben ma a világ élvonalába tartozó mének és utódaik csikói találhatók. Azt is megtudtuk, hogy itt nevelkedik az ország egyik legeredményesebbb sportló ménese, mely több mint 100 lovat számlál. A lovas pályán, melyhez 400 férőhelyes lelátó tartozik, évente rendeznek országos tenyész szemlét, fedezőmén bemutatót és megyei illetve országos díjugrató versenyeket.
Köszönjük az élményteli bemutatót!🐎🐎🐎